30 Nisan 2017 Pazar

KEMALPAŞA İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

+90 (232) 878 11 02
Kaynak: KEMALPAŞA İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ | Yayınlanma Zamanı: 18.03.2017 08:07:50 | Okunma Sayısı: 186
18 Mart Çanakkale Zaferi.

Çanakkale Savaşı,1.Dünya Savaşı sırasında 1915–1916 yılları arasında Gelibolu Yarımadasın da  Osmanlı İmparatorluğu ile İtilaf Devletleri arasında yapılan deniz ve kara muharebeleridir

Bir devrin kapanıp, yeni bir devrin başlaması, işgalin sonlanması ve itilaf kuvvetlerinin direncinin kırılması Çanakkale Zaferi ile başlamıştır. Osmanlı Devletinin I. Dünya Savaşı içerisinde en büyük ses getiren ve başarı sağlayan cephesi Çanakkale’dir. Yine gereken itilaf kuvvetlerinin gücü ve Osmanlının içinde bulunduğu hal, savaşın çok kanlı ve acı hatıralar bırakmasına neden olmuştur.

Çanakkale Savaşı, Türk milletinin çok güçlü ordulara karşı birlik ve beraberlik duygusu içinde Vatan sevgisi ile kazandığı büyük bir zaferdir. Türk milleti bu savaşta bir destan yazmış, tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır. Genç, yaşlı, kadın, erkek, dil, ırk demeden milletçe mücadele ettiğimiz bu savaş, Çanakkale’nin geçilemeyeceğini tüm dünyaya gösterdiğimiz eşi benzeri bulunmayan büyük bir zaferdir. Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferinin  Yıl dönümünü kutluyor, bizlere bu büyük zaferin gururunu yaşatan başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ’ü, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyoruz..

                                                                                                       Dr.Üzeyir DENİZ

                                                                                                        İlçe Sağlık MüdürüGünün Menüsü
(1 porsiyon değerleri)
İzmir İl Sağlık Müdürlüğü